Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  India shënon mbi 37 mijë raste të reja të koronavirusit

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Familjare në Indi ka njoftuar se gjatë 24 orëve të kaluara janë shënuar 37,724 raste të reja të personave të prekur nga koronavirusi.

  Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve në shtetin me 1.3 miliard banorë shkoi në 1,192,915 persona, që është shifra e tretë më e lartë në botë, shkruan “CNN”, transmeton Gazeta Express.

  Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u raportuan edhe 684 viktima dhe numri i përgjithshëm i të vdekurve shkoi në 28,732.

  Ministria e Shëndetësisë gjithashtu njoftoi se për koronavirus janë testuar mbi 14 milionë e 700 mijë persona.

  Deri të mërkurën, India i ka shënuar mbi 600,000 të infektuar vetëm gjatë muajit korrik, që është shifër më e madhe se të gjitha rastet e regjistruara deri më 30 qershor.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, në lidhje me ngjarjet e djeshme në Zveçan, tha se dhuna nuk është asnjëherë opsion...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Albin Kurti është përgjegjës për gjithçka që ka ndodhur dje në Zveçan, ka theksuar i ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë, Petar...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Punëtorët e Komunës së Zveçanit sot në mëngjes janë mbledhur para objektit të atij institucioni për të kërkuar kthimin në vendet e...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.