[wp-story]

Bota/Rajoni

India regjistron në total nëntë milionë të infektuar me COVID-19

India regjistron në total nëntë milionë të infektuar me COVID-19
13:18 | 20 Nëntor 2020

India tashmë ka tejkaluar shifrën e nëntë milionë banorëve të infektuar me koronavirus. Në 24 orët e fundit autoritetet kanë regjistruar 584 vdekje nga COVID-19, duke çuar kështu në total 131 mijë e 162 persona.

Mirëpo, bazuar në këto regjistrime, India ka një rënie të lehtë të rasteve krahasuar me periudhën e shtatorit. Në 13 ditët e fundit janë regjistruar më pak se 50 mijë infektime të reja.

Sipas autoriteteve, kryeqyteti Delhi është vendi me më së shumti të infektuar me COVID-19, ndërsa

 

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera