Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  India regjistron 871 vdekje dhe mbi 53 mijë raste të reja me COVID-19

  FrontOnline
  11 Gusht 2020

  Në Indi janë konfirmuar 53.601 raste të reja me coronavirus gjersa numri i përgjithshëm i të infektuarve është pothuajse 2.3 milionë, sipas të dhënave nga Ministria Indiane e Shëndetësisë.

  Ndërkohë, raportohet se 871 persona të tjerë vdiqën ndërsa nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i vdekjeve ka arritur në 45.257, raporton AP.

  Që nga mesi i qershorit, India ka regjistruar mesatarisht rreth 50 mijë raste të reja me coronavirus dhe është vendi i tretë me më së shumti të infektuar në botë, pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit.

  India renditet e pesta në botë sa i përket numrit të vdekjeve, pas Shteteve të Bashkuara, Brazilit, Meksikës dhe Britanisë së Madhe.

  Ndryshe, 20 milionë persona janë infektuar në rrafshin global gjersa kanë ndërruar jetë mbi 735 mijë persona.

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky përshëndeti të dielën rizgjedhjen e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili pavarësisht lidhjeve të ngushta me liderin...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Nga 75,42 për qind të votave të numëruara, presidenti Erdogan kryeson në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me 53,41 për qind...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Serbët e veriut të Kosovës kanë filluar të mblidhen e të dalin në rrugë qysh para orës 07:00. T7 raporton se tashmë...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Lajme29 Maj 2023
  Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri...
  Sport28 Maj 2023
  Milani ka fituar 1-0 në derbin me Juventusin në kuadër të javës së 37-të, për ta siguruar kështu kualifikimin në Ligën e...
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka replikuar me deputetin e VV-së, Dimal Basha në rrjetin social Tëitter për...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.