[wp-story]

Bota/Rajoni

India kalon Kinën për numrin e viktimave nga Covid 19

India kalon Kinën për numrin e viktimave nga Covid 19
08:28 | 29 Maj 2020

India ka kaluar Kinën porsa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Sipas shifrave të fundit nga ministria e shëndetsisë në indi deri më tani kanë humbur jetën 4 706  në krahasim, Kina ka konfirmuar 4 638.

Me më shumë se 160 000 infeksione totale, rastet e Indisë tejkaluan Kinën disa javë më parë. Ndeërkohë duket se india është drejtë fazës së fundit të izolimit dhe po planifikon daljen nga karantina.

Disa ekspertë thonë se shpërthimi nuk ka arritur kulmin, dhe këtë do ta bëjnë vetëm në qershor ose korrik.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera