Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Incidenti afër Shtëpisë së Bardhë, çfarë ndodhi me personin që e qëlloi shërbimi sekret

  FrontOnline
  11 Gusht 2020

  Presidenti amerikan, Donald Trump, u largua papritmas nga një konferencë për gazetarë pasi agjentët e Shërbimit Sekret e qëlluan një person që pretendoi se ishte i armatosur afër Shtëpisë së Bardhë.

  Shërbimi Sekret tha se incidenti ndodhi një bllok larg Shtëpisë së Bardhë, ku një zyrtar e qëlloi një person të dyshuar që kishte vrapuar në mënyrë agresive në drejtim të tij, shkruan BBC

  Një agjent më pas iu afrua kreut të Shtëpisë së Bardhë në skenë përderisa ky po fliste para gazetarëve duke i thënë se duhet të largohet nga salla.

  Sidoqoftë, presidenti u kthye disa minuta më vonë për të thënë se situata është nën kontroll.

  Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi saktësisht në këndin e rrugës “17th Street”, jashtë perimetrit të Shtëpisë së Bardhë.

  Shërbimi sekret tha se një zyrtar dhe personi i dyshuar janë dërguar në spital dhe se perimetri i sigurisë së Shtëpisë së Bardhë nuk është cenuar në asnjë moment gjatë këtij incidenti.

  Sipas departamentit të zjarrfikësve të Distriktit të Kolumbisë, një person ka pësuar lëndime serioze dhe potencialisht kritike.

  Agjencia Associated Press raportoi se autoritetet janë duke e hetuar mundësinë që personi i dyshuar ka histori të vuajtjes nga sëmundjet mendore.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, i cili është në shënjestër të protestave në Beograd, nuk është dukur kurrë më i humbur sesa kur...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Ish-kryeministri britanik Boris Johnson do të japë dorëheqje nga pozita e deputetit me efekt të menjëhershëm pas marrjes së raportit “Partygate”. Raporti...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.