Sport

Imri Ahmeti uron Ulpianën për inkuadrimin në Superligë

Imri Ahmeti uron Ulpianën për inkuadrimin në Superligë
13:42 | 16 Maj 2021

Pas 12 vjetësh, skuadra nga Lipjani, Ulpiana e ka siguruar inkuadrimin në Superligën e Kosovës.

Me fitoren e djeshme 1:2 ndaj Ramiz Sadikut, të besuarit e Fadil Ademit janë rikthyer në elitë, raporton FrontOnline.

Për këtë rikthim në elitë, kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti e ka uruar klubin e Ulpianës.

Në rrjetin social “Facebook”, Ahmeti është shprehur tejet i lumtur.

Urime KF ULPIANA 🏆Pas një sezone fantasitke të treguar KF ULPIANA shpallet Kampion në Ligën e Parë grupi B dhe…

Posted by Imri Ahmeti on Sunday, May 16, 2021

Postimi i plotë i Ahmetit:

Urime KF ULPIANA 🏆
Pas një sezone fantasitke të treguar KF ULPIANA shpallet Kampion në Ligën e Parë grupi B dhe inkuadrohet në Super Ligën e Kosovës.
Ndjehemi mirë që Lipjani do të përfaqësohet me dy klube në superligë KF Ulpiana dhe KF Arbëria.
Suksese“./FrontOnline/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera