[wp-story]

Lajme

Ilir Meta në Gjilan, viziton familjen Abazi

Ilir Meta në Gjilan, viziton familjen Abazi
14:07 | 04 Dhjetor 2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta momentalisht është duke qëndruar në Komunën e Gjilanit, në familjen Abazi, pas tragjedisë së tërmetit, ku dy djem të kësaj familje humbën jetën tragjikisht në Durrës.

Së bashku me presidentin shqiptar Meta, është edhe kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Behgjet Pacolli, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri si dhe ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Paraprakisht, Presidenti i Republikës së Shqipërisë ka ndarë dekorata për njësitet e kërkim-shpëtimit të Kosovës që shërbyen në ndihmë Shqipërisë pas tërmetit tragjik si dhe ka zhvilluar një takim me kreun e LDK-së Isa Mustafën dhe nënkryetarët e kësaj partie./Front Online/

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera