Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  IKSHPK lëshon edhe njëherë apelin: Situatë e rënduar, është në dorën e secilit të kontribuojë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Shifra të larta të të infektuarve me koronavirus dhe viktimave nga i njëjti janë shënuar ditëve të fundit në Kosovë.

  E në lidhje me këtë, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar edhe njëherë një apel, shkruan lajmi.net.

  Në apelin që ka lëshuar IKSHPK, është bërë thirrje që të këshillohen edhe personat të cilët nuk u përmbahen masave, maskës, higjienës e distancës.

  IKSHPK thotë se përgjatë nëntë muajve është dëshmuar se COVID-19 mund të mbahet nën kontroll vetëm duke punuar së bashku, andaj kjo duhet të vazhdojë.

  Apeli i plotë nga IKSHPK

  TË DASHUR QYTETARË!
  MOS LEJONI MBYLLJEN E TË GJITHËVE PËR PAKUJDESIN E DISAVE!
  KUDO QË VËRENI PERSONA QË NUK I PËRMBAHEN REKOMANDIMEVE, I KËSHILLONI!
  KËSHILLIMI ËSHTË OBLIGIM QYTETAR!
  JU LUTEMI PËR KUJDES TË SHTUAR!
  VIRUSI ËSHTË KUDO! VIRUSI VRET!
  JU LUTEMI PËRMBAJUNI REKOMANDIMEVE!
  VENDOSNI MASKAT!
  NE PO PUNOJMË PËR JU PA NDËRPRE, ANDAJ NA NDIHMONI PAK QË TË JU NDIHMOJMË SHUMË!
  NE JU TREGUAM QE NËNTË MUAJ SE MUND TA MBAJMË NËN KONTROLLË COVID-19 VETËM SË BASHKU!
  MBANI MASKA-SHPËTONI JETË! SË BASHKU KURSEJMË JETË!
  ËSHTË NË DORËN E SECILIT TË KONTRIBUOJË NË KËTË SITUATË TË RËNDUAR DHE TË BINDNI SË PAKU NJË PERSON TI PËRMBAHET REKOMANDIMEVE TË INSTITUTIT KOMBËTAR!
  Ju faleminderit për mirëkuptim!.

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar statusin e fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me presidentin serb Aleksandar Vuçiq....
  Lajme21 Mars 2023
  Nuk kanë kaluar as 24 orë nga takimi në Ohër dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka tentuar ta bindë opinionin se...
  Lajme21 Mars 2023
  Komuna e Mitrovicës prin me numrin e rasteve sociale. Kjo bën që nevoja për ndihma të jetë e madhe. Ka familje që...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.