×
 • Tenderët
 • Tenderët

  IKSHPK-ja shton sigurinë, blen 45 kamera vëzhgimi (DOKUMENT)

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës e ka shtuar sigurinë, brenda e jashtë.

  Ky institucion ka blerë 45 kamera të reja vëzhgimi dhe pajisje të tjera përcjellëse në vlerë afër 10 mijë euro.

  Disa nga to do të vendosën në zona të reja, e të tjera kamera në ato ekzistuese ku vetëm do ndërrohen me disa jofunksionale, shkruan “Front Online”.

  Tenderi iu dha sot kompanisë “Fati Net”, që u rekomandua për kontratë 6 ditë më herët.

  Operatori në fjalë ofertoi me çmimin më të lirë nga 6 kompani sa morën pjesë gjithsej në këtë aktivitet të prokurimit.

   

  Kontrata

  27 nga 45 kamerat e porositura do të vendosën në hapësirat e brendshme të IKSHPK-së. E 18 jashtë.

  Sa i përket kamerave për ambient të mbyllur, ato duhet të  vëzhgojnë një hapësirë minium deri në 22 metra – gjithnjë bazuar në dosjen e tenderit.

  Të njëjtat duhet të identifikojnë një objekt minimum deri në 5.6 metra.

  Kamera për brenda

  Specifikat pothuajse janë të njëjta edhe për kamerat tjera, të parapara për jashtë.

  Krahas atyre që u përmenden, kamerat e vendosura në ambient të hapur duhet të kenë performancë tepër të lartë për video mbikëqyrje me distancë të largët me ndriçim infra Warm LED.

  Kjo bën që edhe në errësirë pamja të ipet me ngjyra.

  Kamera për jashtë

   

  Afati kohor për dorëzimin e këtyre pajisjeve është 20 ditë nga koha e lëshimit të urdhrit nga ana e IKSHPK-së.

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Hulumtime24 Qershor 2024
  Komuna e Deçanit e cila drejtohet nga Bashkim Ramosaj ka shpërblyer me tender 7.8 milionë euro konsurciumin “Lika Company & Lika Trade”...
  Tenderët29 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka shpallur një tender prej hiç më pakë se 465 mijë euro për furnizim me pizhame, si dhe çorapë...
  Tenderët27 Maj 2024
  Kryetari i komunës së Malishevës Ekrem Kastrati është pajisur me një kompjuter të ri “MacBoook”, raporton Front Online. Përmes një tenderi me...
  Të tjera
  Lajme19 Korrik 2024
  Instituti i Kosovës për Drejtësi sot do të publikojë raportin “Politizimi i KPM-së”. Ky raport është analizë e Projektligjit për Komisionin e...
  Lajme19 Korrik 2024
  Këshilli Gjyqësor i Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e radhës. Kjo është mbledhja e 330-të e tyre, duke filluar nga ora...
  Lajme19 Korrik 2024
  Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, ku nuk mungon mundësia për reshje shiu dhe shkarkime...
  Lajme18 Korrik 2024
  Franca nuk dëshiron konfrontime të reja në veri e të cilat mund të lindin lidhur me çështjen e hapjes së urës së...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Lifestyle18 Korrik 2024
  Pirja e kafesë është një ritual i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë, ekzistojnë dy arsye pse duhet të bëni kujdes kur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.