[wp-story]

Bota/Rajoni

IGJEUM regjistron 9 lëkundje tërmeti, sa kanë qenë magnitudat dhe si ka lëvizur epiqendra

IGJEUM regjistron 9 lëkundje tërmeti, sa kanë qenë magnitudat dhe si ka lëvizur epiqendra
15:22 | 11 Janar 2020

Nente lekundje termeti jane regjistruar sot ne vendin tone, nderkohe qe epiqendra ka levizur nga Durresi, ne Korce e Pogradec.  

Per fat lekundjen kane qene me magnitude te vogel dhe nuk jane shoqeruar me probleme.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raporton sot se lekundja e fundit eshte ajo e ores 10:30 me epiqender ne Nikolice te Korces dhe me nje magnitide 2.3.

Nderkohe qe sipas te dhenave qe raporton vete IGJEUM, lekundja me magnituden me te larte ka qene ajo me epiqender ne Luginen e Patokut, me magnitide 3.1.

Ja harta e termeteve te regjistruar sot sipas IGJEUM

termet

termet1

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera