[wp-story]

Bota/Rajoni

Identifikohet shqiptari që masakroi me thikë në rrugë ish-të dashurën greke në Itali

Identifikohet shqiptari që masakroi me thikë në rrugë ish-të dashurën greke në Itali
08:21 | 23 Shkurt 2021

Policia italiane ka arrestuar një 27 vjeçar shqiptarin e akuzuar për tentativë vrasje ndaj ish të dashurës së tij.Shqiptari i identifikuar si Jetmir Kurtsmajlaj, autor i dyshuar për ngjarjen ka rënë në prangat e policisë italiane.

Mediat italiane bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur të dielën në mes të rrugës në sytë e kalimtarëve, ku shqiptari ka qëlluar me thikë ish-të dashurën e tij greke, një studente që jetonte në Torino.

Ajo ka marrë plagë në gjoks, bark dhe në qafë.Ndër të tjera mësohet se e plagosura është dërguar gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin Mauriziano të Torinos, ku i është nënshtruar një sërë operacionesh/Abc News.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera