Lajme

Ideja e deputetes së LDK-së: Nëse reciprociteti nuk funksionon me Serbinë, mund ta rikthejmë taksën

Ideja e deputetes së LDK-së: Nëse reciprociteti nuk funksionon me Serbinë, mund ta rikthejmë taksën
23:40 | 25 Shkurt 2020

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratikë të Kosovës, Besa Gaxherri, tha në Rubikon të KTV-së se nëse masat e reciprocitetit nuk funksionojnë, Qeveria mund ta rikthejë taksën 100%.

“Nëse Serbia do ta vazhdojë lojën që e ka, nëse nuk funksionon reciprociteti, ne mund ta kthejmë taksën. Ju (AAK) për një minutë e keni marrë vendimin për taksë, të njëjtën mund ta bëjmë edhe ne, për një minutë mund ta marrim këtë vendim”, u shpreh ajo.

“Në këtë situatë që jemi, ne e kemi mundësinë ta heqim taksën, ta shqyrtojmë reciprocitetin, ne nuk kemi nevojë të ulemi menjëherë në dialog. Serbia edhe ashtu në pranverë do të shkojë në zgjedhje. Nëse reciprociteti nuk përfundon në të mirë të Kosovës, nëse nuk e mbërrin rezultatin e dëshiruar, ne e shqyrtojmë prapë”, tha deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera