[wp-story]

Kronika

Ia vodhën kuletën nën kërcënimin e armës, policia i bie ne gjurmë dy personave me “rroba të zeza”

Ia vodhën kuletën nën kërcënimin e armës, policia i bie ne gjurmë dy personave me “rroba të zeza”
11:31 | 22 Nëntor 2020

Ia vodhën kuletën nën kërcënimin e armës, policia i bie ne gjurmë dy personave me “rroba të zeza”

Në vazhdën hetimeve për zbardhjen e veprave penale, hetuesit e Sektorit Rajonal të Hetimeve në Mitrovicë, mbrëmë kanë identifikuar dhe arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale grabitje.

Arrestimi i dy të dyshuarve është bërë mbi dyshime të bazuara se me datën 24 tetor 2020, në Skenderaj, të kamufluar me rroba të zeza e nën kërcënimin e armës i kanë grabitur viktimës portofolin me një shumë të hollave.

“Si pjesë e zgjerimit të hetimit është realizuar edhe një bastisje, me çrast janë gjetur dhe sekuestruar prova materiale që do të procedohen në rast. Veprimet hetimore me dyshime bazë janë duke u vazhduar në drejtim të kapjes së edhe një të dyshuari tjetër të përfshirë në veprën penale”, njofton policia.

Pas procedurave të nevojshme policore, me urdhër të prokurorit të rastit, dy të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera