Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ia huq Pacolli: Jemi krenar për fitoren e Kosovës ndaj Izraelit

  FrontOnline
  26 Mars 2023

  Ish presidenti i Kosovës, Behxhet Pacolli ka bërë një gabim qesharak në rrjetet sociale, duke uruar fitoren e kombëtares së Kosovës ndaj Izraelit.

  Pacolli në “Tëitter” shkroi se janë krenar me fitoren e Kosovës ndaj Izraelit, edhe pse ndeshje përfundoi me rezultat të barabartë 1:1.

  “Jemi krenarë për Kombëtaren tonë të futbollit #Kosovë për fitoren e fundit ndaj #Izraelit! Rinia dhe sporti i Kosovës janë forcat shtytëse prapa imazhit tonë pozitiv në botë. Le të vazhdojmë të promovojmë sportin dhe të ofrojmë mundësi që të rinjtë tanë të talentuar të shkëlqejnë në skenën globale”, shkroi ai.

  Kombëtarja e Kosovës zhvilloi një lojë të bukur gjatë pjesës së dytë duke qenë afër t’i arkëtojnë pikët e plota, me Milot Rashicën që humbi një rast të artë në kohën shtesë.

  Sidoqoftë, një pikë në Izrael nuk shihet si rezultat i keq duke marrë parasysh se është rivali direkt për pozitën e dytë, që të dërgon në Evropian.

  Kosova ndeshjen e radhës e zhvillon të martën ndaj Andorrës në “Fadil Vokrri”.

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.