×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  I prekuri me Covid-19 në Vushtrri del nga shtëpia, nuk i respekton rregullat

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Një person i infektuar me koronavirus duhet të qëndrojë i vetizoluar në shtëpi.

  Por, një rregull të këtillë, nuk e përfilli fare një vushtrrias.

  Ai, ndonëse ishte i prekur me Covid-19, nuk qëndroi në shtëpi por doli në qytet.

  Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe ndaj te dyshuarit iniciohet rasti përhapje e sëmundjeve ngjitëse.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Sipas kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, Kurti e ka humbur shansin në Bruksel dhe Ohër dhe ai ka shans që të...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Të tjera
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Ministria e Drejtësisë ka bërë të ditur se është lansuar baza e të dhënave me tre module të reja të inkuadruara, për...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  I dërguari special i Bashkimit Evropian në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës, Miroslav Lajçak, është takuar në Bruksel me ambasadorin amerikan në...
  Sport08 Dhjetor 2023
  Komiteti Olimpik Ndërkombëtar njoftoi këtë të premte se atletët rusë dhe bjellorusë do të mund të marrin pjesë në Lojërat Olimpike të...
  Sport08 Dhjetor 2023
  Chelsea thuhet se do të bllokojë çdo përpjekje nga secili klub që do të nënshkruajë me Armando Brojën. Blutë janë të bekuar...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Spektakli i sotëm ‘Prime’ i Big Brother VIP Kosova ka nisur me transmetimin e një video materiali, protagonistë të së cilit janë...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit të sotëm ‘Prime’, “Vëllai i Madh” ka njoftuar vendimin e tij pas eskalimit të situatës mes Shqipes dhe Ganiut. Dyshja...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.