×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  I nxehti ekstrem në Bolivi, 13 të vdekur deri më tani

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Trembëdhjetë persona kanë vdekur nga nxehtësia gjatë ditëve të fundit në Bolivi. Ministrja e Shëndetësisë Maria Rene Castro tha se të 13 personat vdiqën në provincën Santa Cruz (lindje), e cila kufizohet me Brazilin.

  Shërbimi Kombëtar Meteorologjik dhe Hidrologjik (SENAMHI) gjithashtu raportoi dje se në të paktën 15 qytete, në veri, lindje dhe juglindje të vendit, janë regjistruar temperatura rekord.

  Më shumë se 29 milionë hektarë tokë këtë vit, duke përfshirë 20 milionë hektarë tokë dhe 9.35 milionë hektarë tokë pyjore, sipas të dhënave të fundit nga ministria e mjedisit të Bolivisë./FrontOnline/

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një tërmet me magnitudë 5.7 ballë të shkallës Rihter goditi rajonin Tarapacá në Kili, njoftoi sot Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC), transmeton FrontOnline....
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një 84-vjeçar humbi jetën, dy persona u plagosën dhe shtëpia u shkatërrua nga një shpërthim që ndodhi në një shtëpi në kryeqytetin...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Fluturimet në aeroportin e dytë më të madh të Gjermanisë janë anuluar deri në mesditë. Dëbora e madhe përmbyti kryeqytetin e Bavarisë...
  Të tjera
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Prokuroria e Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë ndaj 10 personave, prej tyre tetë zyrtarë dhe dy qytetarë, në...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Shpresat e Real Madridit për të nënshkruar me yllin e Bayern Munichut, Alphonso Davies në vitin 2024 janë goditur nga një tjetër...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Derisa po qëndronin në dhomën e gjumit Kaderi ka thënë se “unë ndihem e kërcnuar nga Blerando”. Ai duke kënduar i ka...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Banori më i ri i Big Brother VIP Kosova, Ardi dhe Buci kanë diskutuar për sjelljet e Bleros, ku disa nga deklaratat...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Ylli i ka treguar Adrit skenarin që e ka menduar me Santianën. Ai i ka thënë Adrit se “krejt këto gjëra i...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një tërmet me magnitudë 5.7 ballë të shkallës Rihter goditi rajonin Tarapacá në Kili, njoftoi sot Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC), transmeton FrontOnline....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.