Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  I mbijetuan tërmetit shkatërrues – 16 foshnje transportohen me aeroplanin presidencial në Ankara

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  16 foshnja të mbijetuara nga tërmeti janë transportuar me aeroplanin presidencial nga zona e prekur nga tërmeti në Kahramanmaras për në Ankara.

  Anadolu Agency ka raportuar se foshnjat 0-1 vjeç janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe 14 prej tyre janë të identifikuara, ndërsa dy prej tyre ende jo pasi janë nxjerr nga rrënojat.

  Pamje të tilla trishtuese po vazhdojnë të vijnë nga zonat e prekura nga tërmetet në Turqi dhe Siri. Fatkeqësisht deri më tani janë regjistruar mbi 12 mijë viktima.

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Turqia ka miratuar më në fund kërkesën e Finlandës për t’u bashkuar me NATO-n, duke i dhënë fund vonesave disamujore duke vazhduar...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Punonjësit sanitar në Paris filluan që nga dje të kthehen në punë, kështu duke ndërprerë edhe grevën. Në pritje të ekipeve të...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi brigjet e rajonit Maule në Kilin verior të enjten, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC). Epiqendra e...
  Të tjera
  Lajme30 Mars 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti, tha  se kryeministri i Kosovës i Kosovës Albin Kurti, nuk ka lidhje me ekonomi....
  Lajme30 Mars 2023
  Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, është takuar me kongresistin republikan, njëherësh anëtar i Grupit të Miqësisë për Çështje Shqiptare në kuadër të...
  Lajme30 Mars 2023
  Për të premten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta. Krejtësisht vonë në mbrëmje, rreth mesnatës, pritet të ketë...
  Lajme30 Mars 2023
  Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), e ka vlerësuar si të panevojshëm shtrenjtimin e energjisë elektrike. Ky reagim i tyre...
  Lajme30 Mars 2023
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka thënë se kryeministri, Albin Kurti po flet për rritje ekonomike sikurse mos me...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka deklaruar se s’ka dëgjuar për marshin “Liria Ka Emër” për solidarizim me ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.