Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  I kishte thyer edhe shpatullën/ Shqiptari që vrau gruan nuk donte që ajo të dilte nga shtëpia

  FrontOnline
  31 Mars 2023

  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç.

  Shqiptari e goditi 5 herë me thikë bashkëshorten e tij dhe më pas priti që policia të vinte dhe ta arrestonte.

  Kjo nuk ishte hera e parë që Xhafer Uruci ushtronte dhunë ndaj nënës së dy fëmijëve. Pak kohë më parë ajo kishte përfunduar në spital, pasi burri i kishte thyer shpatullën.

  Fqinjët e çiftit kanë treguar se shkak për ngjarjen e rëndë është bërë xhelozia. Sipas tyre shqiptari ishte aq xheloz për gruan saqë nuk donte që ajo të dilte nga shtëpia, madje as për të punuar.

  56-vjeçarja Zenepe Uruci punonte në një dyqan peshku dhe hallet e vuajtjet që përjetonte prej burrit ia kishte rrëfyer edhe shoqes së saj. Prej një viti marrëdhênia mes çiftit ishte përkeqësuar dhe shqiptarja ishte e frikësuar për jetën e saj por edhe të fëmijëve e nipave që kishte.

  Fqinjët e kishin parë disa herë me shenja dhune në fytyrë gruan shqiptare ndërsa policia ishte përpjekur shumë herë të shuante konfliktet mes tyre./joq-Albania

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Përplasjet mes protestuesve serbë dhe paqeruajtësve të NATO-s këtë javë, vijnë në një periudhë delikate për aleancën amerikano-europiane. Me Perëndimin të fokusuar...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një i ri shqiptar 20 vjeçar ka humbur jetën në komunën e Ponte dell’Olio në provincën e Piancenzës. Ai është vrarë me...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku si pasojë e të shtënave me armë ka humbur jetën një 18-vjeçar.  Ngjarja...
  Të tjera
  Kronika03 Qershor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një femër në Mitrovicë, pasi që e njëjta dyshohet se ka keqtrajtuar dhe ushtruar...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Ukraina thuhet se është gati të nisë një kundërsulm kundër ushtrisë ruse, sipas deklaratave të presidentit të vendit, Volodymyr Zelensky. Në një...
  Vip03 Qershor 2023
  Emisioni “Më lër të flas” është mbushur me emocione të papërshkrueshme kur vajza e Ledrit, Poem Blu ka hyrë në skenë. Ajo...
  Vip03 Qershor 2023
  Rita Ora tregoi figurën e saj të pabesueshme të trupit teksa dha një pasqyrë të regjimit të saj të stërvitjes intensive ndërsa...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Në një ndër gjashtë profesione mungojnë punonjësit e kualifikuar, sipas një studimi të Agjencisë Federale për Punës: Më 2022, nga rreth 1200...
  Lajme03 Qershor 2023
  Protesta në komunat veriore, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, janë duke vazhduar edhe të shtunën e 3 qershorit. Sipas REL, situata në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.