Lajme

I jepet lamtumira e fundit aktivistit të Nismës, Limaj: Ishte aktivist i jashtëzakonshëm

I jepet lamtumira e fundit aktivistit të Nismës, Limaj: Ishte aktivist i jashtëzakonshëm
17:18 | 18 Qershor 2020

Kreu i Nismas Socialdemokrate Fatmir Limaj ka qenë sot pjesë e ceremonisë së varrimit të aktivistit të tyre, Albert Krasniqi.

Limaj është shprehur se qe e vështirë ta përcjellin Krasniqin në banesën e tij të fundit, dhe se ishte aktivist i jashtëzakonshëm, njofton Klan Kosova.

”Shumë e vështirë për të gjithë ne, t’i jepnim sot lamtumirën e fundit Albertit, një djali shembullor, aktivistit tonë të jashtëzakonshëm. Na le shpejt, Albert!

Ngushëllimet më të sinqerta familjes Krasniqi dhe gjithë miqve të tij.

Dritë të pastë shpirti, Albert!”.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera