×
 • Sport
 • Sport

  I impresionoi mbrëmë me paraqitjen në Ligën e Kampionëve – drejtorët e Real Madridit po përgatisin një ofertë për Osimhen

  FrontOnline
  04 Tetor 2023

  Victor Osimhen i bëri përshtypje Real Madridit me paraqitjen e tij për Napolin në ndeshjen që përfundoi 3-2 në të mirë të madrilenëve, por një ofertë e ardhshme varet nga disa faktorë të ndryshëm.

  Reprezentuesi nigerian nuk e gjeti rrjetën, por ai fitoi penalltinë që më pas u shënua nga Piotr Zielinski në Stadio Diego Armando Maradona.

  Ai gjithashtu testoi portierin Kepa Arrizabalaga, por që gardiani spanjoll bëri pritje bravoroze.

  Sipas Tuttomercatoweb, Osimhen i impresionoi drejtorët e Real Madridit mjaftueshëm që ata të konsiderojnë seriozisht një ofertë për golashënuesin më të mirë të sezonit të kaluar në Serie A.

  Megjithatë, ka shumë faktorë të ndryshëm në lojë këtu që mund të ndryshojnë situatën në çdo mënyrë.

  E para është se Osimhen ende nuk ka nënshkruar një kontratë të re me Napolin dhe marrëveshja e tij aktuale do të skadojë në qershor 2025.

  Tjetra është se Real Madridi po pret gjithashtu të shohë se çfarë do të ndodhë me objektivin e tyre afatgjatë Kylian Mbappen, i cili çdo verë duket afër largimit nga Paris Saint-Germain dhe megjithatë nuk e bën kurrë. /Telegrafi/

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Sport06 Dhjetor 2023
  Real Madrid ka vendosur një afat për të cilin Kylian Mbappe duhet t’i përgjigjet ofertës së tyre dhe ka përgatitur një opsion...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Manchester United pret Chelsean në “Old Trafford” në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier. Djajtë e Kuq po kalojnë formë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Newcastle mund t’i bllokohet transferimi i David de Geas nga Liga Premier. Magpies duan ta transferojnë ish-portierin e Manchester United pasi numri...
  Të tjera
  Vip06 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Alby ka zhvilluar një bisedë me Edonën dhe Kaderin, në oborrin e shtëpisë së “Vëllait të...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Hyrja e banorit të ri në Big Brother VIP Kosova, Ardit, duket të ketë ndikuar mirë tek konkurrentja e tij, Shqipja. Në...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave të Shqipërisë sot miratuam Strategjinë e re të Sigurisë Kombëtare, e hartuar nga një grup pune...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Akoma zyrtarisht nuk ka kërkesë nga Suedia që Naim Murseli të gjykohet në shtetin e tyre. Emri i Naim Murselit në javën...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Buci ka folur mbi relacionin aktual që ka me Santianën. Në një bisedë me Besin, Shqipen...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, ka bërë rrëmujë, teksa i ka gjuajtur në pishinë rrobat e Ganiut e të Bleros. Por,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.