Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  I gjindet kokainë në veturë, arrestohet një burrë në Prishtinë

  FrontOnline
  23 Mars 2023

  Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë.

  Policia bën të ditur se në veturën e tij kanë gjetur dy gramë kokainë, katër gramë marihuanë dhe një pistoletë me katër fishekë, njofton Klankosova.tv.

  “Rruga “Ferid Curri”, Prishtinë 22.03.2023 – 17:35. Një mashkull kosovar është arrestuar për shkak se gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe sekuestruar: një pistoletë me katër fishekë, rreth 4 gramë marihuanë dhe rreth 2 gramë kokainë. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt” thuhet në raportin 24 orë policisë.

  KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, tha se po punon nga Zyra për Komunitete në fshatin Lipë të kësaj komune, e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët që po i përcjellin nga afër ngjarjet në veri të vendit janë sulmuar në Leposaviq. T7 raportoi se gazetarët janë sulmuar...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryeministri Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në Forumin e Bratisllavës në Sllovaki ku kishte planifikuar të shkonte për shkak të...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Janë ndaluar për 48 orë dy nga pesë të arrestuarit e mbrëmshëm për sulme me mjete shpërthyese ndaj ushtarëve të KFOR0-it, policisë...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  “Kina mbështetë përpjekjet e Serbisë për të mbrojtur sovranitetin dhe integritetin territorial”, tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e këtij...
  Lajme30 Maj 2023
  Ka nisur gjykimi ndaj Pjetër Shalës. Sot pritet të dëshmojë dëshmitari i shtatë, i njohur me kodin një. Deri më tani në...
  Lajme30 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic ka takuar sot në Beograd ambasadorët e shteteve të QUINT-it me të cilët ka biseduar për situatën...
  Lajme30 Maj 2023
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim Zëvendës Sekretarin e Përgjithshëm për Paqe, Siguri dhe Mbrojtje në...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni i EULEX-it ka bërë thirrje që në veri të Kosovës të rivendoset urgjentisht paqja. “Situata e sigurisë atje është ende e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.