Kronika

I burgosuri në Smrekonicë nuk u kthye pas pushimit dy-ditor, arrestohet nga policia

I burgosuri në Smrekonicë nuk u kthye pas pushimit dy-ditor, arrestohet nga policia
09:03 | 23 Nëntor 2022

U lirua për dy ditë nga Qendra Korrektuese në Smrekonicë, por i dënuari nuk u paraqit më në Qendër.

Për këtë rast Policia e Kosovës bënë të ditur se ka arrestuar të dyshuarin të shtunën.

PK-ja njofton se i dyshuari- dënuari ishte duke vuajtur dënimin për kryerjen e veprës penale të grabitjes.

Ndërsa, rasti është duke u hetuar.

Njoftimi i plotë i policisë:

Qendra Korrektuese, Smrekonicë 19.11.2022 – 11:00. Është  arratisur i dyshuari mashkull  kosovar i cili ishte liruar për pushim dy-ditorë nga QK-Smrekonicë, por i njëjti nuk është paraqitur më fare. I dyshuari – dënuari ishte duke vuajtur dënimin për kryerjen e veprës penale të grabitjes. Rasti duke u hetuar./Front Online

Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company

Të tjera