Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Hyseni dhe Gjuriqi përballen në Bruksel në nivel ekspertësh

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Koordinatorët e Kosovës dhe Serbisë kanë filluar takimet në Bruksel.

  Këtë e ka bërë të ditur emisari special i BE-së, Miroslav Lajçak i cili ka shpërndarë dy fotografi të dy takimeve me palën e Kosovës dhe të Serbisë.

  Një takim të ndarë ai e ka pasur me koordinatorin shtetëror për dialogun, Skender Hyseni, dhe drejtorin e të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriq.

  Me këtë rast, Lajçak ka thënë se sot do të nisin diskutimet politike në nivelin e ekspertëve.

  “Sot, vazhdojmë diskutimet politike në nivelin e ekspertëve. I lumtur të pres negociatorët e të dy palëve, Skender Hysenin dhe Marko Gjuriqin”, ka shkruar Lajçak.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Shefi për Politikë të Jashtme, i BE-së, Josep Borrell, ka kërkuar sot që Kosova t’i pezullojë menjëherë operacionet e policisë në veri....
  Lajme30 Maj 2023
  Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka refuzuar që të përgjigjet në pyetjen e gazetarëve se kush i ka sulmuar ushtarët e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët e medieve të ndryshme janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviqit. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës...
  Të tjera
  Vip30 Maj 2023
  Albina Kelmendi duket se do e prekë sërish skenën e “Eurovizionit”. Ajo ka zbuluar se ka marrë disa oferta prej shteteve pjesëmarrëse...
  Lajme30 Maj 2023
  Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se nuk kanë raport zyrat nëse është ndërprerë mësimi në komunat...
  Lajme30 Maj 2023
  Eurodeputeti dhe kryetari i Partisë së Gjelbër Europiane, Thomas Waitz ka thënë se përshkallëzimet e fundit në veri janë “rezultat i viteve...
  Kronika30 Maj 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur pa shenja jete një burrë në banesën e tij në Fushë Kosovë. Në vendin...
  Lajme30 Maj 2023
  Janë ndaluar për 48 orë dy nga pesë të arrestuarit e mbrëmshëm për sulme me mjete shpërthyese ndaj ushtarëve të KFOR0-it, policisë...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  “Kina mbështetë përpjekjet e Serbisë për të mbrojtur sovranitetin dhe integritetin territorial”, tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e këtij...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.