Sport

Huqja e madhe e FFK-së, ngatërron ndeshjet e javës së nëntë në Superligë dhe orarin e tyre

Huqja e madhe e FFK-së, ngatërron ndeshjet e javës së nëntë në Superligë dhe orarin e tyre
09:28 | 01 Tetor 2022

Java e nëntë në Superligën e Kosovës do të vazhdojë këtë fundjavë me shumë sfida interesante.

Sot luhen tri ndeshje, teksa të dielën dy sosh, shkruan FrontOnline.

Tri ndeshjet që luhen sot janë Drita – Drenica, Llapi – Malisheva dhe Dukagjini – Ferizaj. Kurse, të dielën luhen dy ndeshjet Prishtina – Trepça ’89 dhe kryendeshja Ballkani – Gjilani.

Java e nëntë në Superligën e Kosovës nis sot me tri super-ndeshje

Pesë ndeshjet në fjalë nisin nga ora 13:00.

May be an image of text that says 'ART MOTION FFK FEDERATAE KOSOVES DRITA aibi SUPERLIGA MALL Drita 01.10.2022 13:00 Sport1 Drenica Llapi 01.10.2022 13:00 Sport2 Malisheva Dukagjini 01.10.2022 13:00 Sport3 Ferizaj Prishtina 02.10.2022 13:00 Sport1 Trepça '89 Ballkani 02.10.2022 13:00 Sport2 Gjilani STADIUMI FADILVOKRRI FADIL KRRI'

Por, befasisht, faqja zyrtare e Federatës e Futbollit e Kosovës ka njoftuar gabimisht për ndeshjet e kësaj xhiro.

Siç shihet në faqen e FFK-së, sot luhet derbi Ballkani – Gjilani, i cili në fakt luhet nesër (e diele).

Poashtu, FFK-ja njofton se ndeshja Dukagjini – Ferizaj luhet nesër, por në fakt luhet sot (e shtune).

Përpos kësaj, orari i zhvillimit të ndeshjeve është shkruar nga ora 15:00, kurse në fakt është nga ora 13:00./FrontOnline/

Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa

Të tjera