×
 • Sport
 • Sport

  Humbi ekipi i tij, vritet presidenti i klubit

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Presidenti i klubit nga divizioni i dytë i futbollit kolumbian – Tigres FC, Edgar Paez, u qëllua për vdekje pasi ekipi i tij u mposht të shtunën, njoftoi klubi jug-amerikan.

  63 vjeçari ishte duke u kthyer në shtëpi me veturë me vajzën e tij pas humbjes 2:3 në shtëpi nga Atletico FC.

  Ai u vra nga dy meshkuj që iu afruan me motor afër stadiumit, raportojnë mediat lokale, shkruan “Gazeta Express”.

  Vajza e tij iu shmang vrasjes dhe autoritetet aktualisht janë duke bërë hetime rreth kësaj vrasjeje.

  “Familja e Tigres dhe komuniteti sportiv janë të shkatërruar nga kjo ngjarje”, thuhet në njoftimin e klubit.

  “Lidhja e tij me ekipin dhe dedikimi i tij në zhvillimin e rajonit tonë ishte i pashoq. Ai la një zbrazësi tek të gjithë ata që e kishin privilegjin ta njihnin.”

  Fernando Jaramillo, president i divizionit Major, të Futbollit Profesional Kolumbian (DIMAYOR), ka folur për vdekjen e Paez.

  “Ai u dallua gjithmonë për shembullin dhe respektin që e kishte për shokët e tij, për pozicionin e fuqishëm dhe respektues, por edhe për dashurinë që e shfaqte dhe që e ndiente për sportin për të cilin të gjithë ne jemi të pasionuar, për futbollin”, deklaroi Jaramillo.

  Në dy xhirot e ardhshme do të mbahet nga një minutë heshtje për Paez.

  KESCO Premium hapet në Qendër të Prishtinës
  Nga Rubrika
  Sport06 Dhjetor 2023
  Manchester United pret Chelsean në “Old Trafford” në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier. Djajtë e Kuq po kalojnë formë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Newcastle mund t’i bllokohet transferimi i David de Geas nga Liga Premier. Magpies duan ta transferojnë ish-portierin e Manchester United pasi numri...
  Sport06 Dhjetor 2023
  UEFA mohoi kategorikisht raportimin e OK Diario, e cila dje shkroi për një marrëveshje të mundshme mes shtëpisë së futbollit evropian dhe...
  Të tjera
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Presidenti Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi Izraelin të mërkurën kundër “ndjekjes së anëtarëve të Hamasit në Turqi”. Dhe nëse Izraeli provon një gjë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës (PK) ka konfiskuar të mërkurën një motobarkë, e cila dyshohet të jetë pronë e Milan Radoiçiqit, i cili dyshohet...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Newcastle mund t’i bllokohet transferimi i David de Geas nga Liga Premier. Magpies duan ta transferojnë ish-portierin e Manchester United pasi numri...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Rrahman Jasharaj nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit në Kosovë, ka kritikuar ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci pasi sipas tij, kjo e...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se draft-statuti për Asociacionin, të cilin e ka pranuar nga ndërmjetësit e...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar katër ushtarë rusë për krime lufte, për veprimet e tyre ndaj një amerikani gjatë pushtimit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.