Lajme

Hoxhë Fatmir Latifaj nga Mitrovica pajton çiftin e ndarë tash e 17 vjet

Hoxhë Fatmir Latifaj nga Mitrovica pajton çiftin e ndarë tash e 17 vjet
21:06 | 29 Gusht 2020

Është i njohur për pajtimet e njerëzve në gjithë Kosovën.

E hoxha Fatmir Latifaj nga Mitrovica një të radhës e kreu sot në ditën e Ashures, ditë kjo e veçantë në kalendarin Islam.

Ai arriti të pajtojë një çift pas plot 17 vjet ndarje.

“Me datën 29.08.’20 në ditën e fitores së Musaut alejhisselam kundrejt Firaonit simboli i zullumit dhe tiranisë arrita t’i pajtoj&bashkoj çiftin bashkëshortorë pas 17 vitesh ndarje… Vërtet emocionet dhe lotët n’a vërshuan kur fëmijët i përqafuan prindërit e ndarë padrejtësishtë…”, ka shkruar hoxha nga Mitrovica.

Më poshtë postimi i plotë i tij:

Pajtimi i radhës!Sot me ndihmen e Allahut me 10 Muharrem 1442hMe datën 29.08.'20 në ditën e fitores së Musaut…

Posted by Hoxhë Fatmir Latifaj on Saturday, August 29, 2020

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera