[wp-story]

Lajme

Hoxhaj: Nato nuk do të intervenonte, po të mos ishte lufta e drejtë e UÇK-së

Hoxhaj: Nato nuk do të intervenonte, po të mos ishte lufta e drejtë e UÇK-së
20:35 | 01 Dhjetor 2020

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj në emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se konfirmimi i aktakuzave nga Gjykata Speciale për Thaçin, Veselin, Krasniqin dhe Selimin është goditje e madhe për Kosovën, por edhe për PDK-në.

“Është goditje edhe për themelet e shtetit tonë, për sovranitetin e Kosovës”, ka thënë Hoxhaj.

Ai tha se pa një luftë të drejtë dhe të pastër të UÇK-së nuk do të kishte as intervenim të botës demokratike, NATO-s.

“Pa një luftë një të drejt të UÇK-së, luftë e pastër dhe mbrojtjës dhe pa një gjenocid të Serbisë, nuk do të ndodhet as intervenimi i NATO-s”, tha Hoxhaj.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera