×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoxhaj: Kurti mund të marrë vesh si lidhet teli i bakrit, por nuk merr vesh në tema të shtetit

  FrontOnline
  18 Shtator 2023

  Enver Hoxhaj nga Partia Demokratike e Kosovës ka thënë që kryeministri Albin Kurti nuk merr vesh në politikë.

  “Ja jemi shtet i pavarur dhe si shtet sovran dhe i pavarur duhet të kemi rezon shtetëror”, ka thënë Hoxhaj në Rubikon të Klan Kosovës.

  “Ne më mirë do të duhej të shihnim se në çfarë forme kishim mujt me marrë naj njohje prej Greqisë apo prej Sllovakisë a prej Rumanisë me qet planin franko-gjerman që ka qenë në tavolinë”.

  “Ta marrim PFP-në se sa të hyjmë në këtë debatin ideologjik të cilin zotëri Kurti nuk merr vesh”.

  “Se ai vjen prej shkencave teknike. Ai mundet me arrë vesh se si lidhet teli i bakrit, nuk merr vesh në këtë temë”.

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Kronika23 Shtator 2023
  Është arrestuar një grua në Ferizaj, pasi e njëjta e kishte sulmuar një zyrtare policore e cila ishte duke u marrë me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa në një intervistë për Front Online ka pranuar faktin që nuk i kanë numrat për ta rrëzuar...
  Kronika23 Shtator 2023
  Një grua ka raportuar në polici se po shantazhohet nga disa persona në rrjete sociale për publikimin e disa videove të saj...
  Të tjera
  Vip23 Shtator 2023
  Reperja shumë e përfolur shqiptare, Tayna, ka pasur shumë sukses në muzikë, duke e bërë hit çdo këngë të saj. Tayna, gjithmonë...
  Sport23 Shtator 2023
  Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo shënoi një ‘gol fantazmë’ të çmendur për të kaluar Al Nassr në epërsi ndaj Al Ahli në ndeshjen...
  Ekonomi23 Shtator 2023
  Më 22 shtator, Ministria e Ekonomisë ka njoftuar se ka hapur thirrjen publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje për shtëpi...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Në Zvicër, mesatarisht 32,000 njerëz në vit duhet të trajtohen në spital për shkak të efekteve anësore të padëshiruara, dhe 2.2 për...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një 17-vjeçar ka vrarë shokun e tij të ngushtë, për arsye se ky i fundit nuk fshiu një postim në rrjetet sociale....
  Sport23 Shtator 2023
  Julian Nagelsmann është zyrtarizuar si trajner i ri i Kombëtares së Gjermanisë pas shkarkimit të Hansi-Flick. Trajneri i ri gjerman ka marrë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.