[wp-story]

Lajme

Hoti: Të gjithë u pajtuam që të shkojmë në zgjedhje, paraprakisht do të miratojmë marrëveshjen IPA

Hoti: Të gjithë u pajtuam që të shkojmë në zgjedhje, paraprakisht do të miratojmë marrëveshjen IPA
12:18 | 05 Gusht 2019

Shefi i Grupit Paralmentar të LDK’së, Avdullah Hoti ka konfirmuar se më datën 22 gusht, Kuvendi do të shpërndahet për të shkuar në zgjedhje të jashtëzakonshme.

Ai thotë se paraprakisht u morën vesh që të mbajnë një seancë për të çuar përpara marrëveshjen ndërkombëtare IPA.

‘’Në mbledhjen e sotme të kryesisë u dakorduam të gjithë që vendi duhet të shkojë në zgjedhje dhe të përgatitet. U pajtuam që më datë 22 gusht në orën 10:oo të shpërbëhet Kuvendi dhe të ndiqen gjitha procedurat e rregullta sipas Kushtetutës, për ta çuar vendin nëzgjedhje. U dakorduam të mbajmë një seancë paraprakisht që të miratojmë marrëveshjen ndërkombëtare IPA.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera