Lajme

Hoti s’tregon nëse do të dorëhiqet Zemaj

Hoti s’tregon nëse do të dorëhiqet Zemaj
15:38 | 05 Korrik 2020

Shtimi i rasteve të reja të vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 ka detyruar qeverinë që të kthejë masat kufizuese me qëllim të parandalimit të shpërthimit të mëtejshëm të pandemisë.

Megjithatë në konferencën e mbajtur sot, bashkë me kryeministrin Hoti nuk është parë ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Kjo ka shtyrë edhe gazetarët të pyesin nëse Zemaj do të jap dorëheqje/express/

Megjithatë kreu i Qeverisë nuk ka treguar nëse një gjë e tillë do të ndodh, duke thënë se janë në krye të detyrës.

“Po bëjmë të pamundurën për të ta menaxhuar situatën. Jemi në krye të detyrës edhe ministri dhe gjithë stafi shëndetësor”, ka thënë Hoti.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera