[wp-story]

Lajme

Hoti shijon bukuritë e Pejës derisa në parti po zihen emërime e shkarkime

Hoti shijon bukuritë e Pejës derisa në parti po zihen emërime e shkarkime
15:36 | 20 Qershor 2020

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, sot u ka dërguar një letër anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së, ku ka kërkuar votim për emërimin e Avdullah Hotit nënkryetar dhe për lirimin e Vjosa Osmanit nga pozita e nënkryetares dhe e anëtares së Kryesisë.

Avdyli: Shkarkimi i Vjosa Osmanit, do t’i kthehet bumerang Isa Mustafës

Ai atje po qëndron bashkë me kreun e Pejës, Gazmend Muhaxherin, i cili deri në orën 19:00 duhet të deklarohet nëse e do Hotin nënkryetar ne LDK dhe nëse do ta shkarkojë Vjosa Osmanin nga dy pozitat. Përgjatë vizitës në Pejë, kryeministri Hoti ka folur për zhvillimin e turizmit malor.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera