×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti shijon bukuritë e Pejës derisa në parti po zihen emërime e shkarkime

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, sot u ka dërguar një letër anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së, ku ka kërkuar votim për emërimin e Avdullah Hotit nënkryetar dhe për lirimin e Vjosa Osmanit nga pozita e nënkryetares dhe e anëtares së Kryesisë.

  Avdyli: Shkarkimi i Vjosa Osmanit, do t’i kthehet bumerang Isa Mustafës

  Ai atje po qëndron bashkë me kreun e Pejës, Gazmend Muhaxherin, i cili deri në orën 19:00 duhet të deklarohet nëse e do Hotin nënkryetar ne LDK dhe nëse do ta shkarkojë Vjosa Osmanin nga dy pozitat. Përgjatë vizitës në Pejë, kryeministri Hoti ka folur për zhvillimin e turizmit malor.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim Townsend,ka folur për sigurinë në Rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe për atë se a mund të...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Jehona Lushaku-Sadriu nga Lidhja Demokratike e Kosovës në një konferencë për media tha se rezultatet e testit të PISA-s janë shqetësuese. Ajo...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Pas publikimit të rezultateve të Testit PISA, ku Kosova u rangua pothuajse në fund, Partia Demokratike e Kosovës vlerëson se u konfirmua...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se SHBA-të nuk kanë ndryshuar qëndrim sa i përket mbajtjes së zgjedhjeve serbe në...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Anëtari më i ri i LDK-së, Berat Rukiqi, vendimin e kryeministrit Albin Kurti, për alokimin e 5 milionë eurove për familjet me...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë, është takuar të martën me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj. Presidentja...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar sërish për vrasjen e Liridona Ahmetaj. Ai ka reaguar ashpër kundrejt deklaratave të ndryshme që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Paneli i Gjykatës së Apelit të Gjykatës Speciale në Hagë më 14 dhjetor do ta shqiptojë aktgjykimin në rastin e Salih Mustafës....
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se, nëse ai kthehet në pushtet në vitin 2025, ai nuk do të jetë diktator "përveç...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.