×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti reagon për vdekjen tragjike të dy fëmijëve në Milloshevë të Obiliqit

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas ngjarjes tragjikë që ndodhi sot në Milloshevë të Obiliqit, ku dy fëmijë humbën jetën tragjikisht në liqen.

  Me anë të një postimi në Facebook, Hoti u ka shprehur ngushëllime dy familjeve Tërbunja dhe Salihu.

  Siç ka shkruar Hoti, vdekja e dy fëmijëve është humbje për të gjithë Kosovën.

  Postimi i plotë:

  Të nderuara familja Tërbunja dhe Salihu,

  Me dhembje të thellë mora lajmin tragjik për humbjen e jetës së më të dashurve tuaj. Humbja e secilës jetë na bënë të mërzitemi, e veçanërisht e fëmijëve. Vdekja e tyre është humbje për ju, miqtë tuaj dhe gjithë vendin.

  Ju lutem që në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe në emër timin, të pranoni ngushëllimet më të sinqerta!

  Sinqerisht,
  Avdullah Hoti,
  Kryeministër i Republikës së Kosovës.

  Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ LKIA me rekord të ri në nr. të udhëtarëve dhe fluturimeve
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Vjehrri i Liridona Murselit, Saban Murseli në ditën e sotme [para se të ndodhte arrestimi i djalit të tij, Naimit] ka treguar...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj dhe pesë aktivistët e tjerë si Zgjim Hysenit, Nol Nushit, Agron Kabashit, Korab Korçës dhe Gent Brahimi...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ish-shef i stafit te presidentit Pacolli dhe bashkëpunëtori më i ngushtë i tij, Jetlir Zyberaj e ka mohuar që Naim Murseli ka...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  63-vjeçari i dyshuar për sulm seksual ndaj një të miture 15-vjeçare, nesër do të dalë para Gjykatës në Pejë. Zëdhënësi në Prokurorinë...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se njëri nga personat e arrestuar për vrasjen e Liridona Murselit është bashkëshorti i të...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Granit Plava është personi që është arrestuar së bashku me Naim Murselin, të dy si të dyshuar për planifikimin dhe vrasjen e...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është duke hetuar çështjet që ndërlidhen me kufizimin e komunikimeve për të akuzuarit pranë Gjykatës...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Sipas raportimeve, Naim Murseli dyshohet...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona për rastin e vrasjes së Liridona Murselit, vrasje kjo e cila tronditi vendin më 29...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.