Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti përplaset me deputetin e VV-së

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës është përplasur me deputetin e VV’së, Sali Zuba.

  Hoti ka thënë se Qeveria e tij nuk ka marrë asnjë vendim që është kundër ligjit dhe Kushtetutës.

  Hoti këtë e deklaroi gjatë pyetjes në Kuvend që mori nga deputeti i LVV-së, Sali Zyba, i cili ka thënë se pse nuk janë duke u publikuar vendimet e marra nga ministritë në faqet e tyre zyrtare, duke pohuar se nuk është publikuar njoftimi i Ministres së Financave, Hykmete Bajrami, për vjedhjen e rreth dy milionë eurove nga Thesari i Shtetit.

  Pas kësaj Hoti iu drejtua Zybës se është i pasaktë dhe tendencioz në pyetjen e tij.

  “Për dallim nga qeverisja paraprake nuk kam marrë asnjë vendim që është kundërligjor dhe kundërkushtetues. Çdo vendim që kamë marrë është kushtetues dhe për herë të parë në Qeverinë e Kosovës publikohen vendimet qe merren edhe në Gazetën Zyrtare, nuk di ku ka transparencë më të madhe”, ka thënë Hoti.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.