Lajme

Hoti përkujton Fehmi e Xhevë Lladrovcin: Pushka e tyre shkrepi për të mbrojtur pragun e shtëpisë dhe ekzistencën e popullit tonë

Hoti përkujton Fehmi e Xhevë Lladrovcin: Pushka e tyre shkrepi për të mbrojtur pragun e shtëpisë dhe ekzistencën e popullit tonë
12:04 | 22 Shtator 2020

Në 22 vjetorin e rënies, kryeministri Avdullah Hoti ka kujtuar Fehmi e Xhevë Lladrovcin.

“Njëzet e dy vjetori i rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit dhe bashkëluftëtarëve të tyre, na kujton përkushtimin dhe sakrificën e madhe për liri, pavarësi dhe demokraci” shkruan Hoti në Facebook.“Pushka e tyre shkrepi për të mbrojtur pragun e shtëpisë̈ dhe ekzistencën e popullit tonë, andaj dhe bashkësia ndërkombëtare ishte aleate e fuqishme e luftës sonë̈ të drejtë”

Njoftimi i plotë:

Njëzet e dy vjetori i rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit dhe bashkëluftëtarëve të tyre, na kujton përkushtimin dhe sakrificën e madhe për liri, pavarësi dhe demokraci.Pushka e tyre shkrepi për të mbrojtur pragun e shtëpisë̈ dhe ekzistencën e popullit tonë, andaj dhe bashkësia ndërkombëtare ishte aleate e fuqishme e luftës sonë̈ të drejtë.

Zoti e bekoftë̈ jetën dhe veprën e Fehmi e Xhevë Lladrovcit dhe bashkëluftëtarëve të tyre!

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera