Lajme

Hoti për vdekjen e dy vëllezërve: Autoritet kosovare janë në kontakt me ato gjermane për të sqaruar rrethanat e këtij rasti

Hoti për vdekjen e dy vëllezërve: Autoritet kosovare janë në kontakt me ato gjermane për të sqaruar rrethanat e këtij rasti
16:12 | 13 Tetor 2020

Kryeministri vendit, Avdullah Hoti është shprehur i tronditur nga lajmi për vdejken e dy të rinjve kosovarë në Gjermani.

Përmes një postimi në Facebook, Hoti autoritet kosovare tashmë janë në kontakt me ato gjermane për të sqaruar rrethanat e këtij rasti, ku dy vëllezër, 13 dhe 17 vjeç humbën jetën tragjikisht.

Postim i plotë:

Jam thellësisht i tronditur nga lajmi për vdejken e dy të rinjve kosovarë në Gjermani.

Autoritet kosovare tashmë janë në kontakt me ato gjermane për të sqaruar rrethanat e këtij rasti, ku dy vëllezër, 13 dhe 17 vjeç humbën jetën tragjikisht.

Në emër të Qeverisë së Kosovës, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes!

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera