×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Hoti pas takimit me Thaçin: Dialogun e udhëheq Qeveria, as që diskutohet kjo çështje

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Kryeministri i vendit Avdullah Hoti është deklaruar pas takimit që pati me prësidentin Hashim Thaçi, raporton Front Online.

  Para gazetarëve, i pari i ekzekutivit tha se i ka shpalosur presidentit platëformën për dialogun.

  Këtë proces, ai tha se është e qartë që do ta udhëheq ai si kryeministër.

  “Kjo cështje as që diskutohet, ështëe përcaktuar me Kushtetutë dhe në aktygjykimin e fundit të Gjykatës Kushtues”, theksoi ai.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/1636837903132032/?eid=ARAD0M23nrkA_EO5LQkWh-IJ9u9K5MfqMkuBVM4z9kpAZmfb1x3fvrLoJO6A_qV0YDAGnFeaE4AN_niY

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Dikur e kishte në dorë menaxhimin e shëndetësisë në Kosovë. As atëherë as sot, vërejtjet për këtë fushë të rëndësishme nuk mungojnë....
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Autoritetet në Serbi po qëndrojnë të heshtura. Megjithatë, opozita atje kritikon presidentin serb Aleksandër Vuçiq për, siç thotë, dëmet që po ia...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Kuvendi i Kosovës është ndër parlamentet e rralla në botë që nuk ka një kod të vetin etik. Këtë e ka pranuar...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e paprecedentë u shënua edhe sot, para pak çastesh në shtëpinë më të famshme në vend “Big Brother VIP Kosova”....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Cristiano Ronaldo po përgatitet që të jetë në fushë në nivelin e tij më të lartë në Euro 2024 që do të...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Përfaqësuesi i SHBA-së në OKB, Robert Wood, ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk do ta mbështesin një armëpushim të menjëhershëm në...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Këngëtarja e talentuar Melinda Ademi ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram një seri fotografish ku ajo duket thjesht magjepsëse. Imazhet,...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Një aeroplan mallrash rus që përdorej për dërgimin e mallrave midis Rusisë dhe Kinës mori flake kur i shpërtheu njëri prej motorëve....
  Vip08 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Ganiu dhe Buci kanë diskutuar për strategjinë e re të lojës së  tyre. Ata bënin plan...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.