[wp-story]

Front TV

Hoti pas takimit me Thaçin: Dialogun e udhëheq Qeveria, as që diskutohet kjo çështje

Hoti pas takimit me Thaçin: Dialogun e udhëheq Qeveria, as që diskutohet kjo çështje
10:39 | 15 Qershor 2020

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti është deklaruar pas takimit që pati me prësidentin Hashim Thaçi, raporton Front Online.

Para gazetarëve, i pari i ekzekutivit tha se i ka shpalosur presidentit platëformën për dialogun.

Këtë proces, ai tha se është e qartë që do ta udhëheq ai si kryeministër.

“Kjo cështje as që diskutohet, ështëe përcaktuar me Kushtetutë dhe në aktygjykimin e fundit të Gjykatës Kushtues”, theksoi ai.

Direkt: Kryeministri Avdullah Hoti tregon çka biseduan me Presidentin Thaçi

Direkt: Kryeministri Avdullah Hoti tregon çka biseduan me Presidentin Thaçi

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Δευτέρα, 15 Ιουνίου 2020

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera