Lajme

Hoti ngushëllon për vdekjen e ushtarit amerikan të KFOR-it

Hoti ngushëllon për vdekjen e ushtarit amerikan të KFOR-it
09:39 | 09 Korrik 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka shprehur ngushëllime për humbjen e jetës së ushtarit amerikan Alexander Blake Klass.

“I shpreh ngushëllimet e mia dhe të Qeverisë së Republikës së Kosovës, Komandantit të Forcave të NATO-së në Kosovë, KFOR, Gjeneral Major Michele Risi, për humbjen e jetës së ushtarit të klasit të parë, Alexander Klass. Në këto momente të vështira për familjen, ushtrinë amerikane dhe forcat e KFOR-it, u qëndroj pranë, duke ju shprehur ngushëllimet e mia më të sinqerta për këtë humbje që na ka lënduar të gjithëve”, shkroi Hoti në Facebook.

Në nderim të ushtarit amerikan Alexander Blake Klass nga Willamina e Oregonit, në kampin në Novosellë sot flamuri amerikan në sheshin “Bill Clinton” në Prishtinë do të ulet në gjysmë shtizë.

Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa

Të tjera