Lajmi i fundit
[wp-story]

Lajme

Hoti: Në Uashington e fillojmë procesin e dialogut, unë do ta përfaqësoj Kosovën

Hoti: Në Uashington e fillojmë procesin e dialogut, unë do ta përfaqësoj Kosovën
17:13 | 17 Qershor 2020

Kryeministri Hoti në konferencën e mbajtur për media foli edhe për vizitën që do ta ketë në Uashington në fund të muajit qershor ku do të rifillon dialogu me Serbin për arritjen e një marrveshje përfundimtare, raporton Front Online.

Hoti tha se gjatë ditëve në vijim do të formohet delegacioni i cili do të merre pjes në takim.

“Në Uashington e fillojmë procesin e dialogut në atë takim unë do ta përfaqësoj Kosovën, ndërsa delegacioni do të formohet gjatë ditëve në vijim”, deklaroi ai.

Hoti tha se kanë zgjatur dorën edhe opozitës për dialogun me Serbinë.

Direkt: Kryeministri Avdullah Hoti në konferencë për medie

Direkt: Kryeministri Avdullah Hoti në konferencë për medie

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Τετάρτη, 17 Ιουνίου 2020

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera