×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti: Në Uashington e fillojmë procesin e dialogut, unë do ta përfaqësoj Kosovën

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Kryeministri Hoti në konferencën e mbajtur për media foli edhe për vizitën që do ta ketë në Uashington në fund të muajit qershor ku do të rifillon dialogu me Serbin për arritjen e një marrveshje përfundimtare, raporton Front Online.

  Hoti tha se gjatë ditëve në vijim do të formohet delegacioni i cili do të merre pjes në takim.

  “Në Uashington e fillojmë procesin e dialogut në atë takim unë do ta përfaqësoj Kosovën, ndërsa delegacioni do të formohet gjatë ditëve në vijim”, deklaroi ai.

  Hoti tha se kanë zgjatur dorën edhe opozitës për dialogun me Serbinë.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/2609164432669045/

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Pjesëtarët e Njësisë Speciale Intervenuese, janë duke kryer përsëri bastije në argjendarinë në Prishtinë, pronari i së cilës u arrestuar ditë më...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Në vitin 1999 ka ndërhyrë për t’i dhënë fund luftës në Kosovë. Për 78 ditë me radhë, NATO-ja ka bombarduar caqet e...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Katër persona, përfshirë dy fëmijë, janë vrarë, dhe tre të tjerë janë plagosur, pas një sulmi me thikë në Kuins të Nju...
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Policia ka pranuar një informatë se në një pompë derivatesh nga dy persona rë dyshuar po kryhet shit-blerje e substancave narkotike. Ata...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës lidhur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Familja e Liridona Ademajt, nëpërmjet një postimi në Facebook ka njoftuar se tashmë është marr vendimi që e ndjera të rivarroset në...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Osmani takon Von Der Leyen, diskutohet për afrimin e Kosovës me BE-në Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidenten e Komisionit...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Rreth 80 për qind e atyre që jetojnë në Gaza u është dashur të largohen nga shtëpitë e tyre. Kështu thuhet në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.