Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti: Në ditët në vijim do të bëhet zgjidhja për zhbllokimin e xhirollogarive të Telekomit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është deklaruar sot lidhur me postin e Presidentit.

  “Shumë shpejtë do të marrë udhë kjo çështje, sapo ka ndodhur ndryshimet. Rruga kushtetuese është e qartë, do të insistoj të përcillen hapat kushtetues e jo interesat politike”, ka thënë kryeministri Hoti lidhur me çështjen e postit të presidentit.

  Ndërsa për protestën e punëtorëve të Postës dhe Telekomit të Kosovës, Hoti tha se në ditët në vijim do të bëhet zgjidhja me zhbllokimin e xhirollogarive.

  “Jemi duke punuar, për disa dite e përmbyllim edhe këtë çështje mjaftë të ndjeshme. Jemi në rrugë të mbarë , besoj qe së shpejti do të dalim për të bërë të ditura detajet”, tha ai.

  Këto deklarata Hoti i bëri në Bakën Qendrore të Kosovës, pas një takimi me guvernatorin e Fehmi Mehmeti.

  “Diskutuam në detaje për bashkëpunimin e ngushtë që duhet të kemi me BQK me masat e reja për rimëkmëbje ekonomike nga janarin e tutje, sepse është e qartë që do të përballemi me këtë pandemi edhe përtej dhjetorit”, tha Hoti.

  “Po përmbyllet një vit me stabilitet shumë të mirë të sistemit bankar”, shtoi ai.

  Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti tha se sektori bankar para pandemisë ka qenë shumë stabil.

  “BQK ka ndihmuar me të gjitha kapacitetet e saj profesionale Qeverinë e Kosovës, mbetët e përkushtuar të vazhdojë kontributin e saj për ekonominë e vendit për tejkalimin e krizës nga pandemia Covid19. Kjo situatë kërkon përkushtim e bashkëpunim te ngushtë institucional”, tha ai. /FrontOnline/

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se është shfuqizuar lista e barnave esenciale. Përmes një njoftimi dërguar mediave, nga kjo ministri kanë bërë...
  Lajme23 Mars 2023
  KEDS ka njoftuar se nesër do të ketë punime të domosdoshme për siguri të sistemit në disa disa zona të qyteteve të...
  Lajme23 Mars 2023
  Zv/kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka reaguar pasi në Komitetin e Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme, është...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, mblodhi 1.5 milionë dollarë në tre ditë pasi pretendoi se do të arrestohej. Megjithatë, arrestimi nuk u...
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....
  Sport23 Mars 2023
  Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për sfidën e parë të kualifikuesve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet më 27 mars në...
  Vip23 Mars 2023
  Nita është banorja që para 1 jave hapi kutinë e Pandorës dhe dërgoi në nominim Kristin dhe Qetësorin ose Oltën dhe Kiarën....
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...
  Sport23 Mars 2023
  Për 90 minuta “Zahir Pajaziti” ushtoi nga atmosfera e krijuar prej “Legjendave” dhe “Xhebrailave”. Bile edhe ndeshja ishte e zjarrtë pasi në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.