[wp-story]

Lajme

Hoti në 30 vjetorin e bashkimit të Gjermanisë: Partner i pazëvendësueshëm, gjithmonë mirënjohës

Hoti në 30 vjetorin e bashkimit të Gjermanisë: Partner i pazëvendësueshëm, gjithmonë mirënjohës
10:37 | 03 Tetor 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti nëpërmjet një postimi në Facebookun e tij ka uruar Gjermaninë për 30 vjetorin e bashkimit.

Hoti në këtë postim shkruan se me aktin e thyerjes së murit të Berlinit, u thyen edhe barrierat ideologjike dhe i dhanë Gjermanisë kahje perëndimore.

LEXO EDHE: Vdes babai i deputetit të Vetëvendosjes

“Gjermania është një ndër partnerët tanë të pazëvendësueshëm, të cilës i jemi jashtëzakonisht mirënjohës dhe pafundësisht falënderues për kontributin që ka dhënë dhe vazhdon të japë për Republikën e Kosovës.”, shkruan Hoti.

 

https://www.facebook.com/avdullah.hoti/posts/3704368049624522

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera