×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti me përfaqësuesit e OAK: Po punojmë për aktivizimin e pakos së rimëkëmbjes ekonomike

  FrontOnline
  04 Korrik 2020

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, bashkë me zëvendëskryeministrin, Driton Selmanaj, sot ka takuar përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës, të cilët i ka falënderuar për kontributin e vazhdueshëm të tyre në fuqizimin e tregut të punës në Kosovë.

  Hoti ka shkruar në Facebook se me intensitet të shtuar po vazhdojmë punën për aktivizimin e plotë të pakos për rimëkëmbje ekonomike.

  “Duke punuar bashkë me të gjithë akterët, ne mund ta vendosim zhvillimin ekonomik të vendit në një trajektore premtuese për të ardhmen”, ka shkruar ai. /FrontOnline/

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se Kryeministri Albin Kurti po mendon që duke i refuzuar e kritikuar ndërkombëtarët, do...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ditën e djeshme është ndarë nga jeta i riu nga Gjilani, Shpresim Jerliu i cili vuante nga një sëmundje. Për vdekjen në...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeshefi i Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB), Artan Berisha, tha se po përballen me dy sfida shumë të mëdha, që sipas tij, po...
  Të tjera
  Lajme23 Shtator 2023
  Ministria e Ekonomisë ka lansuar thirrjen për subvencionimin e pajisjeve efiçiente për ngrohje për shtëpi dhe banesa. Përmes kësaj thirrjeje, qytetarët do...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një sulm me raketa ka ndodhur në Kremenchuk të Ukrainës, ku  është vrarë një person dhe dhjetra të tjera janë plagosur. Guvernator...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, iu ka dhënë fund spekulimeve se ai do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit në Bruksel, ka ripërsëritur qëndrimin e tij se nuk mund të ketë Asociacion të Komunave...
  Lajme23 Shtator 2023
  Instituti hidrometeorologjik i kosovës ka njoftuar se sot në ditën e parë të vjeshtës parashihet mot me temperatura të larta. Sipas këtij...
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se strategjia e Kryeministrit Albin Kurti në procesin e dialogut, po e pozicionin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.