Lajme

Hoti me krerë të komunave sot diskutojnë për masat kundër pandemisë

Hoti me krerë të komunave sot diskutojnë për masat kundër pandemisë
10:19 | 11 Gusht 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot nga ora 11:30, do të ketë një takim virtual me kryetarët e komunave, ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj dhe ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, ku do të diskutohet për rishikimin e masave anti-COVID.

Po ashtu në takim do të diskutohet edhe për alternativat për fillimin e vitit të ri shkollor. MASH-i ka treguar se ka tri alternativa. Po ashtu do të diskutohen edhe probleme tjera komunale, mëson KOHA.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera