Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti: Jemi në shqyrtim të masave të reja, do të konsultohemi me të gjithë

  FrontOnline
  28 Korrik 2020

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj kanë vizituar sot Spitalin e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

  Pas vizitës, Hoti theksoi se do t’i qëndrojnë afër Ministrisë së Mbrojtes por edhe FSK-së për ngritjen e kapaciteteve që ta pa përballojmë situatën në të cilën po kalojmë.

  “Së bashku me ministrin Zemaj inspektuam Spitalin ushtarak për të parë kapacitet që FSK do ti vë në dispozicion të qendrës spitalore në rast se kemi nevojë ti përdorim edhe këto kapacitete.

  Do ti qëndrojmë afër Ministrisë së Mbrojtjes për t’i ngrit kapacitet që të përballojmë situatën në të cilën po kalojmë. Duhet të përgatitemi për të gjitha variantet që mund ti kemi në javët dhe muajt e ardhshëm”, tha Hoti, transmeton Telegrafi.

  I pyetur rreth masave të reja që pritet të merren në kuadër të luftimit të pandemisë COVID-19, kryeministri Hoti theksoi se janë në shqyrtim të listave të propozuara nga IKSHPK-ja.

  “Jemi duke e shqyrtuar një masë të re të listave të propozuar nga IKSHPK, jemi në proces dhe pas kësaj ngjarje do të kemi një konsultim me kabinetin qeveritar. Do të bëjmë gjitha konsultimet e nevojshme, me partnerët e koalicionit por edhe me akterët tjerë me shoqatën e gastronomeve, për marrë vendime të duhura në luftimin e kësaj pandemie”, u shpreh Hoti.

  Kryeministri shtoi se fjalën e fundit për këtë e japin profesionistët shëndetësorë.

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.