×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti e Haziri i ndreqin punët: “Falemiderit shkelqësi”, “Jam i nderuar me pritjen dhe fjalët tuaja”

  FrontOnline
  30 Korrik 2020

  Hoti e Haziri i ndreqin punët: “Falemiderit shkelqësi”, “Jam i nderuar me pritjen dhe fjalët tuaja”

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka marrë pjesë sot në ceremoninë e ndërtimit të rrugës me katër korsi Gjilan-Prishtinë, raporton Gazeta Express.

  Para të pranishmëve, kreu i Qeverisë, Avdullah Hoti e ka falënderuar kreun e Komunës së Gjilanit, Lutfi Hazirin për punën e tij.

  “Unë jam vërtetë i nderuar me pritjen edhe me fjalët e juaja, me angazhimin e juaj. Ne sot kemi dalë për të qenë bashkë me kryetarin me fillimin e punëve të mira. Ky projekt është pjesë e një projekti më të madh të financuara nga BERZH’i”, ka thënë Hoti.

  Kryeministri ka thënë se Haziri është duke e bërë një punë të mirë edhe për menaxhimin e pandemisë, duke ditur që Gjilani është një nga komunat me të prekura nga pandemia,raporton express

  “Jam shumë i nderuar që sot jam këtu dhe jam i bindur që në kohë rekorde do ta përmbyllim Jemi në situatë me të vërtetë të vështirë me pandeminë, ë di që Gjilani është ndër komunat më të prekura, shfrytëzoj rastin të përgëzoj punën që po bën kryetari komunës dhe përkushtimin që ka edhe njerëzor për të tejkaluar këtë situatë.

  Menaxhimi i pandemisë dhe ruajtja e jetës së qytetarëve janë ndër prioritet tona”, ka thënë ai.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.