Lajme

Hoti e falënderon Ramën për pritjen vëllazërore

Hoti e falënderon Ramën për pritjen vëllazërore
17:37 | 03 Korrik 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka falenderuar Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, për sic ka thënë pritjen vëllazërore që i ka bërë sot në Pallatin e Brigadave, raporton Express.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoti ka thënë se Shqipëria dhe Kosova janë partnerë të natyrshëm.

“Është nder i madh që në cilësinë e kryeministrit të Republikës së Kosovës, t’i konkretizojmë hapat për bashkëpunim ekonomik. Shqipëria dhe Kosova janë partnerë të natyrshëm! ????”, ka shkruar Hoti.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera