[wp-story]

Front TV

Hoti deklarohet pas humbjes së zgjedhjeve në Podujevë

Hoti deklarohet pas humbjes së zgjedhjeve në Podujevë
17:54 | 01 Dhjetor 2020

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti, i cili vie nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), është deklaruar për herë të parë pas humbjes së zgjedhjeve nga partia e tij në Podujevë.

Hoti ka theksuar se të dielën qytetarët e kanë shprehur vullnetin përmes votës së tyre gjë që sipas tij duhet të respektohet.

“Kanë folur qytetarët e zgjedhjeve të Podujevës dhe të gjithë do të sillemi ashtu siç kanë vendosur qytetarët. Unë sot jam para jush që jemi duke i dal zot situatës plotësisht me menaxhimin e pandemisë”, ka thënë Hoti.

Kujtojmë që nga zgjedhjet e së dielës në Podujevë fitues ka dal Shpejtim Bulliqi i VV-së me mbi 51% të votave, teksa LDK-ja me Nexhmi Rudarin është renditur e dyta.

Komuna e Podujevës ka qenë bastion i LDK-së për vite të tëra.

Kryeministri Avdullah Hoti mban konferencë për medie, ku do të flasë për menaxhimin e pandemisë.

Kryeministri Avdullah Hoti mban konferencë për medie, ku do të flasë për menaxhimin e pandemisë.

Posted by Front Online on Tuesday, December 1, 2020

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera