×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Horoskopi ditor, e Hënë 18 Shtator 2023

  FrontOnline
  18 Shtator 2023

  Dashi
  Do e dashuroni çmendurisht partnerin tuaj sot dhe do bëni gjithçka qe ai te ndihet me se miri. Do jeni te bindur se ai është personi i duhur me te cilin dëshironi te kaloni gjithë jetën. Beqaret duhet te bëjnë edhe pak me shume durim. Nuk është sot dita me e përshtatshme për te filluar një histori dashurie. Financat do përmirësohen pak nga pak nëse vazhdoni te tregoheni te matur me shpenzimet.

  Demi
  Kjo dite do iu sjelle shume gëzim dhe kënaqësi ne jetën tuaj sentimentale. Çdo gjë do shkoje ashtu si ju e kishit parashikuar madje ne disa momente do ndiheni si ne ëndërr. Beqaret duhet ta lënë veten te lire dhe te përfitojnë nga mundësitë qe do iu jepen për takime. Ne planin financiar një i afërm do iu mbështesë fort dhe situata do jete me e mire se kohet e fundit.

  Binjaket
  Dite e thjeshte, por e këndshme kjo për ata qe janë ne një lidhje. Do gjeni me shume kohe për ta kaluar me partnerin dhe çdo gjë do rrjedhe ne kahun e duhur. Beqareve nuk do iu mungojnë takimet, por do iu mungojnë guximi për te tentuar. Financat nuk do jene te këqija, gjithsesi do bënit mire te mos shpenzonit me shume sesa duhet. Me një gabim te vogël gjithçka mund te kthehet përmbys.

  Gaforrja
  Dite e favorshme dhe pa asnjë moment tensioni kjo e sotmja për te dashuruarit. Gjithçka do ece si duhet ne jetën tuaj sentimentale kështu qe shfrytëzojeni çdo sekonde. Beqaret do e kenë shume te vështirë te krijojnë një lidhje sepse do përzgjedhin me shume sesa duhet. Ne planin financiar çdo gjë do shkoje për mrekulli. Nuk do keni asnjë tronditje edhe pse mund te shpenzoni pak me tepër.

  Luani
  Marsi do ndikoje mjaft ne jetën sentimentale te çifteve dhe do i shtyje ata te tregoheni me tolerante. Marrëdhënia juaj ka mundësi te përmirësohet ndjeshëm dhe mund te merrni vendime për te ardhmen. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare dhe do fillojnë shpejt një lidhje pasionante. Për shkak te shpenzimeve te konsiderueshme qe do kryeni financat do jene delikate.

  Virgjeresha

  Nëse jeni ne një lidhje do keni debate te forta sot me partnerin dhe asgjë nuk do shkoje ashtu si e kishit menduar. Kokëfortësia është defekti juaj me i madh. Beqaret do përdorin çdo lloj preteksti për te mos pranuar ftesat qe do iu bëhen. Financat do jene mjaft problematike, kështu qe merrni sa me shpejt masa duke folur me specialistet e fushës.

  Peshorja
  Përfitoni nga ambienti i favorshëm yjor gjate kësaj dite për te bere deklarata te forta dashurie si dhe për te marre vendime te rëndësishme. Partneri do mundohet ne çdo moment t’iu qëndrojë pranë dhe t’ua beje qejfin. Beqaret do jene ne kërkim te dashurisë se madhe, por nuk do jene me shume fat. Ne planin financiar duhet te shpenzoni aq sa ua mban xhepi jo me tepër.

  Akrepi
  Dite shume e zakonshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni as problemin me te vogël me partnerin dhe te dy do e respektoni mendimin e tjetrit. Beqareve do iu bëhen deklarata te forta dashurie. Fillimisht ata do shtangen, por nuk do rezistojnë dot pa dhënë një përgjigje pozitive. Financat do jene goxha delikate prandaj bëni shume kujdes me shpenzimet.

  Shigjetari

  Vnusi do jete aleatja juaj ne sektorin dashurisë. Do i kaloni menjëherë te gjitha vështirësitë qe keni pasur dhe do ndiheni disi me te qete. Beqaret do jene me gati se kurrë për te filluar një histori dashuri dhe mundësitë nuk do iu mungojnë aspak. Financat do vijnë dalëngadalë duke u përmirësuar. Do arrini te kryeni pa frike shpenzimet e nevojshme dhe do hiqni edhe disa para mënjanë.

  Bricjapi
  Çiftet do kujdesen me shume për lidhjen qe kane dhe do i kushtojnë me tepër kohe asaj. Miqtë dhe familjaret duhet te kalojnë ne plan te dyte. Beqaret do jene me te hapur ndaj aventurave dhe do kalojnë një dite te mbushur me surpriza te shumta. Te ardhurat do vijnë duke u përmirësuar ndjeshëm kështu qe mund te kryeni disa transaksione me rëndësi.

  Ujori
  Dite përgjithësisht e qëndrueshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do komunikoni dhe do bashkëpunoni gjithë kohës me atë qe keni ne krah. Beqaret do jene te rrethuar nga familjaret dhe miqtë dhe nuk do e ndiejnë aspak nevojën e dikujt tjetër. Ne planin financiar mos i shtyni për nesër rregullimin e problemeve qe keni sepse mund te jete shume vone.

  Peshqit
  Harmonia do mbizotërojë gjate gjithë kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Do ia kaloni për mrekulli ne krahët e atij qe dashuroni dhe nuk do doni te shkëputeni për asnjë çast nga ai. Dashuritë me shikimi te pare nuk do mungojnë për ata qe janë beqare. Përgatituni për emocione pa fund. Financat do jene delikate për shkak te disa shpenzimeve te mëdha qe do kryeni.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Lifestyle28 Shtator 2023
  Mëlçia është organ shumë “i punësuar” dhe kyç për tretje, por që për shkak të shtimit të futjes së toksineve në organizëm,...
  Lifestyle28 Shtator 2023
  Dashi Dita e sotme do jetë plot diell dhe ngjyra. Plutoni do ua zbukurojë çdo çast. Për ju që keni një lidhje...
  Lifestyle27 Shtator 2023
  Ditët e sotme, gjithnjë e më shumë po ndeshemi me ndryshim të dietave dhe tendencave ushqimore, shfaqet një perspektivë magjepsëse që po...
  Të tjera
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Edi Rama ka dalë ditën e sotme në një konferencë për mediat ku është shprehur se Bashkimi Evropian duhet të dalë...
  Lajme28 Shtator 2023
  Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se në Kuvendin e Kosovës duhet të miratohet një Rezolutë që dënon terrorizmin...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Albin Kurti është deklaruar rreth ngjarjes së të dielës ku mbeti i vrarë një rreshter policor, pas sulmit ngas grupi terrorist...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut po teston dronët nënujorë dhe inteligjencën artificiale për përdorim të mundshëm gjatë operacioneve detare, sipas...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka dënuar sulmet e së dielës ndaj Policisë së Kosovës, nga një grup terrorist...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti së bashku me ministren Donika Gërvalla-Schëarz dje kanë pritur ambasadorët dhe diplomatët e akredituar në Republikën e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.