[wp-story]

Jetë

Horoskopi 16 dhjetor, ja parashikimi i yjeve për ju

Horoskopi 16 dhjetor, ja parashikimi i yjeve për ju
19:15 | 16 Dhjetor 2019

Dashi

Të gjithë sytë do të jenë sot tek ju, por mos u frikësoni. Këto sy i përkasin njerëzve shumë miqësorë dhe mbështetës. Duket sikur kjo është një nga ato pikat kritike që keni pritur. Ju mund të thirreni në skenë për të mbajtur një fjalim pranimi. Sigurohuni që të keni përgatitur diçka origjinale. Kushtojini rëndësi kohës tuaj për të bërë që shumë gjëra të rëndësishme të ndodhin.

Demi

Të mirat vijnë për ata që dinë të presin, kështu që nëse keni pritur një ditë ku të ndiheni të çliruar, ajo do jetë sot. Përgatituni për disa anulime të takimeve në minutën e fundi dhe përpiloni disa plane rezervë, në mënyrë që të shfrytëzoni kohën si të dëshironi. Mendoni për diçka që ju argëton dhe realizojeni atë. Do jetë një ditë që do ju sjellë shpërblime sot.

Binjakët

Po prisni për një sfidë? Filloni të vizualizoni fitoren tuaj! Sapo të zgjoheni këtë mëngjes, mbushni mendjen tuaj me imazhin e një medalje të artë që ngjitet në gjoksin tuaj. Është e vërtetë nuk duhet të gënjejmë vetën se jemi fitimtarë nëse nuk kemi fituar ende, por nuk ka asnjë dëm në të menduarit pozitivisht, apo jo? Mund të mos jetë e lehtë të ngjiteni malin përpara jush, por nëse diçka ia vlen duhet të punoni shumë. Të gjithë e dinë që nuk keni frikë nga asnjë punë qoftë e madhe apo e vogël.

Gaforrja

Problemet e vjetra mund të jenë të ndërlikuara. Nga njëra anë, ju duhet të mësoni se si të harroni të kaluarën dhe të vazhdoni më tej. Por nga ana tjetër, nëse nuk mësoni nga ato që kanë ndodhur në të kaluarën, jeni i dënuar të përsërisni të përjetoni të njëjtat histori të pakëndshme. Sot do ju vijë një mundësi e re dhe do përpiqeni që mos bëni të njejtat gabime si më parë. Ec përpara dhe mos e kthe kokën pas!

Luani

Dramat e fundit të dikujt do shërbejnë si një edukim i mirë për ju, kështu që kushtojini vëmendje! Merrni detajet nga ky person dhe do të mësoni disa gjëra shumë të rëndësishme se si mund të përballoni disa situata të pakëndshme. Kjo do jetë një periudhë ku ju do vëzhgoni gjithë njerezit që keni përreth dhe do merrni më të mirën e mundshme nga ata. Është mirë të mësoni nga gabimet e të tjerëve.

Virgjëresha

Të gjitha çështjet ditën e sotme do jenë të drejtpërdrejta dhe të lehta për ju. Plus, do e keni të lehtë të bëni shumë marrëveshje pa u lodhur të flisni. Mungesa e kompleksitetit do t’ju lejojë të zvogëloni të gjitha rrëmujat dhe problemet gjatë ditës tuaj dhe do të ndjeheni mjaft krenarë për veten tuaj! Shijoni harmoninë në jetën tuaj!

Peshorja

Nëse dikush nuk po përpiqet t’ju dëgjojë dhe të marrë të mirqenë atë që ju i thoni, sot është dita të dorëzoheni dhe të mos lodheni më me të. Ky njëri është shumë i trashë dhe nuk keni pse të harxhoni më shumë kohë dhe energji sepse nuk ia vlen. Gjërat e tjera që dëshironi, do realizohen dhe ky person nuk do ju prishë aspak punë. Jini të qetë dhe mos u nxehni për asnjë moment. Mund të përballeni me një të huaj mjaft të sjellshëm dhe ju duhet të jeni të qetë.

Akrepi

Sot në portofolin tuaj do ketë shumë para. Mund të ndodhin shumë situata të papritura prandaj ju bëni mirë që jeni të përgatitur. Mos u ndikoni nga fjalët e të tjerëve që mund të të fajësojnë. Paratë tuaja janë tuajat dhe mund të bësh çfarëdo me to, nuk mund të ndikohëni nga askush sepse në fund të fundit është buxheti juaj dhe nuk i prishni punë askujt.

Shigjetari

Vetëm dikush thotë se askush nuk interesohet për atë që ju thoni, nuk do të thotë se është e vërtetë. Nëse dëgjoni këtë lloj bisede nga dikush sot, duhet të jeni dyshues. Është mëse e ditur se ata po bëjnë disa lojëra me ju. Ju duhet të besoni vetëm gjërat që dëgjoni me veshët tuaj dhe i shihni me sytë tuaj. Shfrytëzoni sa më shumë çdo mundësi për t’i tërhequr veshin një personi në fuqi madje edhe një bisedë e vogël e rastësishme mund t’ju vendosë në një vend kryesor në radarin e tyre. Është koha për t’ju futur më thellë lojës. Ju jeni gati për për veprim dhe sigurohini që të mbani vëmendjen tuaj mbi atë që ju intereson.

Bricjapi

Sot është një ditë e mirë për t’i kushtuar rëndësi disa gjërave në jetën tuaj. Në vend që të gjeni njerëz të rinj, gjëra dhe ide për të eksploruar, është koha të kontaktoni me një mik të vjetër, të lexoni një nga librat tuaj të preferuar, të përmirësoni aftësitë tuaja në një aktivitet të preferuar ose thjesht të shfletoni disa nga fotot tuaja të vjetra. Kujtoni veten se ka një botë eksplorimesh në oborrin e shtëpisë tuaj.

Ujori

Nëse i hidhni një sy jetës suaj sociale do vini re se jeni më tepër sesa duhet aktiv dhe koha juaj është mjaft e limituar. Për të kursyer kohën dhe stresin është mirë që t’i pakësoni pak daljet me shoqërinë. Organizoni disa takime në grupe dhe mos dilni t’i takoni miqtë tuaj një për një. Energjia e krijuar në një ambjent me shumë njerëz do ju frymëzojë shumë sot dhe do të keni mundësi të futni disa njerëz të rinj në jetën tuaj.

Peshqit

Çdo gjë është e mundur sot! Është një ditë e shkëlqyeshme për të filluar diçka të re nga e cila jeni frikësuar më parë. Kushtojini rëndësi qëllimit tuaj më të madh që keni për momentin! Keni një vendosmëri të madhe që ju bën të ecni përpara. Rrugët e suksesit do i keni të hapura. Në çdo derë që do troksini do keni mbështetjen e duhur.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera