[wp-story]

Lajme

Hodaj për prishjen e koalicionit me LVV-në: Nuk është fundi i botës

Hodaj për prishjen e koalicionit me LVV-në: Nuk është fundi i botës
10:46 | 14 Shkurt 2020

Shefi i grupit të kuvendarëve të LDK-së në Prizren, Haziz Hodaj, nuk e ka marrë “afër zemrës”, prishjen e koalicionit me Vetëvendosjen.

Prishja e koalicionit LDK-VV nga kryetari i Komunës, Mytaher Haskuka, sipas tij, “nuk është fundi i botës”.

“Deklarata e Haskukës për prishjen e koalicionit nuk është fundi i botës për LDK-në. Është e drejtë e tij, që të vendosë se a do të vazhdojë me LDK-në apo jo”, ka thënë ai për Rtk.

Kryetari i Prizrenit, Mytahar Haskuka, ka prishur dje koalicionin me LDK-në, pasi që ky subjekt politik nuk mori pjesë në seancën e jashtëzakonshme për zgjedhjen e kryesuesit të ri të Kuvendit.

Me 17 vota pro, Sulltan Badalli i PDK-së, në seancën e sotme të jashtëzakonshme, është zgjedhur për kryesues të Kuvendit Komunal të Prizrenit. Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosjes, Muharrem Elezkurtaj, ka marrë vetëm 16 vota.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera