[wp-story]

Bota/Rajoni

Hedhin padashje unazat me diamant, çifti kërkon në 30 ton mbeturina

Hedhin padashje unazat me diamant, çifti kërkon në 30 ton mbeturina
11:49 | 17 Dhjetor 2019

Një çift australian ka përjetuar momente të tmerrshme kur kuptoi se kishte hedhur padashur në plehra unazat e me diamant të martesës e fejesës. Dyshja, që nuk deshi ta bënte publik identitetin, ka qenë duke rinovuar shtëpinë në periferi të Melbourne.

Bashkëshortët e morën me vrull pastrimin e banesës, pa kuptuar ndërkohë se kishin hedhur aksidentalisht edhe kutitë ku mbanin unazat e çmuara.

Ata kërkuan si të cmendur në qendrën e grumbullimit te mbeturinave, dhe kur ajo u mbyll, u rikthyen sërish ditën tjetër.

Ata u kthyen në orën 4 të mëngjesit “pas një nate pa gjumë”, tha Carden – duke planifikuar të ndiqnin kamionin plot me mbeturina.

Sidoqoftë, mbledhësit e plehrave dhe punonjësit e këshillit të qytetit hapën kamionin që përmbante 30 ton plehra – kuti kartoni, mobilje të thyera, dhe mbeturina të tjera.

Këtë radhë patën ndihmën e mbledhësve të plehrave dhe punonjësve bashkiakë.

Në fund, pasi u kontrolluan 30 tonë mbeturina, ndodhi mrekullia, kutia e vogël rozë doli në dritë së bashku me unazat.

Carden e quajti gjetjen e unazave “pak magji të Krishtëlindjes” dhe vlerësoi punëtorët që shkuan  për të ndihmuar çiftin.

“Ne jemi të kënaqur që kemi ruajtur disa kujtime dhe ajo që ne kuptojmë ështe shumë gjëra janë më të vlefshme se nga ana financiare, edhe ajo është ana sentimentale,” tha ai, duke e quajtur si një ” fund përralle të lumtur”./abcnews.al

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera